Jak prawidłowo dbać o włosy?

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i niezwykle zadbane włosy. W praktyce z naszymi włosami mamy liczne problemy: są za cienkie, opadające, szybko się przetłuszczają albo mają skłonność do rozdwajania końcówek. Pomocny jest tutaj doświadczony fryzjer, który wykona profesjonalnie cięcie albo fachową koloryzację. Oprócz tego ważne jest by umieć dobrze postępować ze swoimi włosami, na co dzień.

Myj prawidłowo włosy

Kobiety popełniają wiele typowych błędów związanych z myciem włosów. Przede wszystkim warto je na wstępie rozczesać a podczas mycia obchodzić się z nimi łagodnie, bo to właśnie mokre włosy są najbardziej podatne na uszkodzenia. Szampon należy wlać na dłoń a nie bezpośrednio na głowę. Należy też wystrzegać się mycia włosów bardzo gorącą wodą.

Jak rozczesywać włosy?

Do tego celu należy używać grzebieni z rzadko rozstawionymi zębami. Tutaj nie można się spieszyć, rozczesywanie powinno być dokładne i bardzo delikatne.

Dobór kosmetyków do włosów

Każda kobieta musi zdawać sobie sprawę, że nie bez powodu kosmetyki są przeznaczone do różnych typów włosów i należy się tego trzymać. Jeśli twoje włosy się przetłuszczają to wybierz dokładnie taki szampon a nie ten, który jest przeznaczony do włosów suchych. Nie kieruj się też na ślepo poleceniami koleżanek, bo to, że jej sprawdza się dany szampon nie oznacza też, że dla twoich włosów będzie idealny. Zwracaj uwagę na skład kosmetyku i wybieraj te, które nie mają wielu sztucznych składników.

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Dla naszych włosów najlepiej byłoby gdyby schły samodzielnie jednak nie zawsze jest to możliwe. Niewskazane jest by na długo zwijać włosy w ręcznik w tzw. turban. Jeśli używamy suszarki to unikajmy najgorętszego strumienia powietrza. Nigdy nie susz też pod włos, bo zniszczysz ich strukturę.

Prawidłowo stosuj odżywki do włosów

Bardzo dużo pań nie wie, że odżywka nie powinna być kładziona na skórę głowy. Nanosimy ją na włosy i to tak od wysokości uszu w dół. Optymalny czas pozostawiania odżywki na włosach to 10 minut. Jednocześnie warto zachować umiar, bo zbyt duża ilość tego kosmetyku może obciążyć włosy.
Jak widać dbanie o włosy to proces długofalowy, który wymaga systematyczności. Z pewnością jednak warto ponieść ten wysiłek, bo piękne i zadbane włosy są prawdziwą ozdobą każdej kobiety.