Jak wybrać lokówkę?

Jak wybrać lokówkę?

Piękne i zdrowe loki to Twoje marzenie? Aby na Twoich włosach prezentował się nienaganny skręt, warto zadbać o odpowiedni sprzęt. Różnorodny wybór lokówek z pewnością nie pomaga w rzetelnym wyborze. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią lokówkę do włosów!

Lokówka – jak używać?

Pamiętaj, że lokówkę można stosować wyłącznie na suchych włosach. Po umyciu należy je zatem odpowiednio wysuszyć. Kręcić można całe włosy lub partię. Dobra lokówka powinna posiadać wielostopniową regulację temperatury. Dzięki temu będziesz mieć możliwość dostosowania jej do wymagań swoich włosów. W przypadku cienkich, delikatnych i porowatych włosów urządzenie warto podgrzać do maksymalnie 150 stopni Celsjusza, natomiast grube włosy lepiej zakręcaj w temperaturze 200 stopni.

Jak uzyskać piękne loki?

Wygląd kręconych włosów często zależy również od upodobań. Cienkie loki uzyskasz za pomocą lokówki tradycyjnej lub automatycznej o średnicy ok. 16-20 mm, natomiast do wykonania grubych skrętów doskonale sprawdzą się lokówki o średnicy 30-36 mm. Jeśli stawiasz na wygodę, z pewnością doskonale sprawdzi się lokówka do włosów automatyczna, natomiast jeśli uwielbiasz eksperymentować z fryzurą, koniecznie zaopatrz się w sprzęt z możliwością wymiennych końcówek, by uzyskać jeszcze większą różnorodność. Doskonałej jakości sprzęty tego typu znajdziesz tutaj: https://fryzart.pl/product-pol-19004-Fale-Loki-Koki-Premium-N501-pielegnica-do-wlosow.html.

Rodzaje lokówek do włosów – jaką wybrać?

Wybór różnorodnych lokówek jest naprawdę spory, dlatego warto wiedzieć, jak sprawdza się każda z nich. Przedstawiamy poniżej podział na rodzaje lokówek do włosów. Mamy nadzieję, że wybierzesz sprzęt idealny dla siebie!

  • Lokówka tradycyjna – posiada wałek o średnicy od 15 do 25 mm z klipsem u boku, który służy do przytrzymywania pasma włosów. Pozwala na kręcenie grubych fal i loków. Aby je uzyskać, należy nawinąć pasmo włosów na stożek, a następnie spiąć spinką, aby się nie rozprostował.
  • Lokówka stożkowa – wykonana została w charakterystyczny kształt stożka. Dzięki temu pozwala na uzyskanie loków grubych u nasady i drobniejszych na końcach. Nie posiada jednak klipsa, dlatego przy jej użytkowaniu, należy przytrzymywać pasmo dłonią.
  • Lokówka automatyczna – samodzielnie nawija włosy na wałek, dzięki czemu każde pasmo zostanie zakręcone w identyczny sposób. Dodatkowo lokówka spiralna umożliwia uzyskanie bardziej precyzyjnego skrętu. Ten sprzęt będzie idealny dla osób, które chcą codziennie lokować włosy i dla tych z nas, które cenią sobie wygodę i oszczędność czasu.
  • Lokówka wielofunkcyjna – dzięki możliwości wymiennych nakładek świetnie sprawdzi się u osób, które lubią codziennie planować inną stylizację włosów.

Wybierając idealną lokówkę do włosów, warto zwrócić uwagę również na funkcje ochronny struktury włosa. Najlepiej sprawdzą się sprzęty, które umożliwiają dodatkowo pielęgnację, dzięki czemu ochronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury.