Rodzaje malowania paznokci

Rodzaje malowania paznokci

Piękne dłonie to nie tylko zadbana i idealnie gładka skóra czy lśniąca biżuteria otaczająca smukłe i zgrabne palce. Na ich wygląd ogromny wpływ mają także same paznokcie. A jako że kobiety doskonale zdają sobie z tego sprawę, potrafią poświęcać im więcej uwagi aniżeli swoim włosom czy chociażby twarzy. Przyjęło się mówić, że to właśnie zadbane dłonie z pięknymi paznokciami są wizytówką każdej eleganckiej kobiety. Jak zatem wykonać perfekcyjny manicure? Na jaki jego rodzaj najlepiej się zdecydować?

Rodzaje malowania paznokci

Rodzaje malowania paznokciNajpopularniejszy wciąż pozostaje manicure klasyczny. Mimo iż mnóstwo kobiet decyduje się ostatnio na regularne robienie hybryd, pojawiły się niedawno wzmianki o tym, że taki manicure może być szkodliwy dla zdrowia. A to właśnie sprawiło, że zwykłe lakiery ponownie stały się popularne. Do wyboru jest ich całe mnóstwo. W każdej drogerii i sklepie kosmetycznym można znaleźć stanowiska wielu popularnych firm, które oferują nie tylko kosmetyki do makijażu, ale także i preparaty do stylizacji paznokci. Znajdują się wśród nich zarówno barwione lakiery, jak i odżywki oraz bazy, które przygotowują paznokcie do manicure’u, a także utwardzacze, które mają całość utrwalić. Całościowy koszt takiej stylizacji jest dość niewielki. Oczywiście ceny samych lakierów mogą mocno się wahać. Ale jeśli jakaś kobieta nie ma ochoty inwestować w najdroższe i reklamowane produkty, jest w stanie wykonać pełen manicure za mniej niż… dwadzieścia złotych! Oczywiście lakiery starczają na znacznie dłużej. Dlatego można z nich korzystać przez przynajmniej kilka miesięcy. Pod względem ekonomicznym na pewno to się opłaca.

Manicure hybrydowy

Zapracowane kobiety biznesu wiedzą jednak dobrze o tym, że taki normalny manicure zwykle nie jest w stanie przetrwać nawet kilku dni. Już po jednej dobie potrafi odpryskiwać. Na końcówkach paznokci lakier zaczyna się kruszyć lub, co gorsza, rozwarstwiać. A przez to cały żmudny efekt pracy idzie w niepamięć. Pozostaje wtedy albo pochodzić się z nieestetycznymi paznokciami, albo je zmyć i zacząć robotę na nowo. Jest jeszcze jedno wyjście z tej sytuacji. Manicure hybrydowy, który błyskawicznie zaskarbił sobie serca kobiet na całym świecie. Wyróżnia się on przede wszystkim fantastyczną trwałością. Lakiery hybrydowe są tak mocne i wytrzymałe, że wytrzymują w nienaruszonym stanie nawet przez trzy tygodnie! Prawdziwe rekordzistki zmieniają je dopiero po miesiącu. I wcale nie robią tego dlatego, że lakier odprysnął czy starł się z paznokci. Po takim czasie płytka zaczyna bowiem mocno odrastać. Dlatego trzeba zająć się nią na nowo. Hybrydy to idealny wybór dla pań, które dużo prac wykonują ręcznie, a nie chcą zawsze zakładać przedtem rękawiczek. Jego koszt to mniej więcej 50-100 złotych za zabieg.

Manicure japoński

Te dwa rodzaje manicure’u wśród Polek cieszą się największą popularnością. Ale jest jeszcze jedna metoda stylizowania paznokci, o której warto by było wspomnieć. To manicure japoński, łączący w sobie działanie lecznicze z upiększającym. Póki co wykonuje się go niestety w niewielu salonach kosmetycznych.