Rodzaje sukienek wieczorowych i sposoby na ich stylizację

Rodzaje sukienek wieczorowych i sposoby na ich stylizację

Sukienka wieczorowa jest naszą wizytówką – podczas wieczornego wyjścia, odbywają się zazwyczaj ważne dla nas wydarzenia. Bankiety, spotkania biznesowe, kulturalne. Na nich możemy poznać wiele nowych osób, na których zdaniu może nam zależeć. Stąd też wybór sukienki oraz dodatków do niej powinien być przemyślany.

Wieczorowa sukienka – jakie powinna mieć cechy?

Sukienka wieczorowa powinna być przede wszystkim doskonale dopasowana do naszej sylwetki, by jak najbardziej podkreślić atuty, a niwelować mankamenty figury w elegancki sposób. Jeśli zatem posiadamy figurę plus size, możemy poszczycić się przepięknym dekoltem, za to powinniśmy wybierać kroje zasłaniające brzuch, czy też obfite uda. Odwrotnie – posiadając bardzo szczupłe nogi, warto wybrać długą wieczorową suknię, jednak za to warto odkryć pociągłą szyję. Wszystko to sprawia, że nasza sylwetka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, mimo że już sama sukienka wieczorowa jest spektakularna. I tutaj przechodzimy do kolejnej jej cechy – warto dobrać suknię z klasą, ale z odrobiną ekstrawagancji. Mogą to być błyszczące cekiny lub asymetryczność, np. sukienka na jedno ramię, by wyeksponować szyję i obojczyk. To właśnie tego typu sukienki najbardziej przyciągają uwagę. Podobnie jest w przypadku bardzo modnych w tym sezonie bufiastych rękawów – one również do eleganckiej sukienki wieczorowej wprowadzają nieco zwariowanego twistu z minionej epoki.  

Rodzaje wieczorowych sukienek 

W zależności od okazji sukienki wieczorowe dzielą się na maxi, midi oraz mini. Te pierwsze najczęściej wybierane są na bankiety, wyjścia do teatru, filharmonii itp. jednak oczywiście jest to uzależnione od gustu. Sukienki midi, czyli do mniej więcej kolan lub połowy łydki, są zachowawczymi krojami, które również doskonale nadają się na oficjalne wyjścia, gdzie wymagany jest określony strój. Jeśli jednak wieczorne wyjście nie wymaga powagi, a Ty możesz pochwalić się nogami do nieba, to z powodzeniem możesz postawić na mini. Jest to najczęściej, najbardziej klasyczna i bardzo seksowna sukienka mała czarna. Nie tylko podkreśla ona doskonale całą figurę, a za sprawą czerni jeszcze bardziej ją wysmukla, ale jest także klasyczna, przez co jeszcze bardziej pożądana. Posiadając małą czarną w swojej szafie, możemy ją wystylizować na wiele sposobów – wystarczy tylko odrobinę fantazji i nieszablonowego myślenia.  

Dodatki, które wystylizują Twój wieczorny look

Pozostając przy małej czarnej, która zawsze jest dobrym rozwiązaniem na wieczorne wyjścia, warto wiedzieć, w jaki sposób ją wystylizować, by zawsze wyglądała inaczej. Klasyczna stylizacja opiera się przede wszystkim na delikatnej biżuterii, małej torebce kopertówce i sandałowych szpilkach. Gdy mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, warto postawić na nieco cięższe dodatki, np. te w stylu rockowym z dżetami i ćwiekami, botkami do kostki i czarną skórzaną kurtką. Mała czarna może być także kolorowa – za sprawą tęczowych dodatków, w postaci biżuterii, zarówno dużych, okazałych naszyjników, jak i bransoletek i ozdobnej, fantazyjnej torebki.