Na jakie wyposażenie kuchni warto się zdecydować w tym sezonie?

Na jakie wyposażenie kuchni warto się zdecydować w tym sezonie?

Urządzanie wnętrz w nowym mieszkaniu jest bardzo radosnym, ale jednocześnie stresującym wyzwaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wiąże się to z poszukiwaniami kolorów i mebli oraz z wyborem sprzętu, który optymalnie spełni nasze potrzeby. W całym tym zamieszaniu najlepiej byłoby, gdyby wszystkie pomieszczenia były zaaranżowane stylowo i zgodnie z obowiązującymi w danym sezonie trendami. Poniżej podpowiadamy, co obecnie jest na czasie i jakie elementy wystroju najlepiej się sprawdzą.

Nowoczesne wyposażenie współczesnej kuchni

Od dawien dawna wiadomo, że dla miłośników pieczenia i gotowania, najważniejszy jest nie tyle wygląd co wyposażenie kuchni. W tym sezonie warto postawić na nowinki technologiczne, a więc wszelkiego rodzaju sprzęty AGD ułatwiające pracę kucharzom amatorom. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń są te sterowane przy pomocy aplikacji mobilnych. Są one nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również bardzo efektowne i stylowe. Nowoczesność pojawia się również w strefie zmywania. Dotyczy to w głównej mierze baterii oraz zlewów z coraz nowszymi udogodnieniami nie tylko praktycznymi, ale także wizualnymi.

Jakie meble wybrać do wyposażenia kuchni?

W tym sezonie w kuchniach królują meble proste i klasyczne, bez nadmiaru dekoracji i ozdób. Znikają również otwarte półki i regały, a w ich miejsce pojawiają się funkcjonalne szuflady i szafki z wieloma przegródkami i dużą ilością miejsca do przechowywania. Kupując wyposażenie kuchni, warto zadbać także o zabudowanie urządzeń AGD, takich jak lodówka, zmywarka czy mikrofalówka. Takie rozwiązania pozwolą na łatwe utrzymanie porządku i sprawne korzystanie z potrzebnych urządzeń.

Jeśli chodzi o kolor mebli kuchennych, to ten sezon obfituje w ciemne odcienie, które nawiązują do stylu industrialnego. Wykonane powinny być z wysokiej jakości materiałów, które imitują drewno, beton czy naturalny kamień. Nowością tego roku jest również popularność mebli w kolorach matowych i półmatowych.

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Rok 2019 jest zdecydowanie rokiem kuchni otwartych na salon, dużych i przestrzennych. Pojawia się tutaj jedna mała trudność. Otóż oba pomieszczenia powinny być urządzone spójnie w taki sposób, aby wyglądały jak jeden wielki pokój. Wyposażenie kuchni powinno zatem nie tylko ułatwiać gotowanie i pieczenie, ale również pomóc pomieszczeniu spełniać rolę mini salonu, jadalni oraz miejsca spotkań towarzyskich. Stąd też w zabudowach pojawiają się duże wyspy oraz stoły z krzesłami umożliwiające rodzinne posiłki i spotkania ze znajomymi.