Jaką biżuterię może nosić mężczyzna

Jaką biżuterię może nosić mężczyzna

Czy biżuteria może być noszona wyłącznie przez kobiety? Oczywiście nie! Wystarczy spojrzeć na to, jak wyglądała moda jeszcze kilka wieków temu. Dawniej to właśnie panowie przywiązywali większą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego. Stroili się dużo częściej od kobiet, nosili buty na wyższych obcasach. A także chętnie zakładali różnego rodzaju dodatki – w tym także i biżuterię. Później to wszystko poszło w drugą stronę i to panie zaczęły bardziej dbać o swoją aparycję. Jednak w tym momencie nastąpiła pewnego rodzaju harmonia i przedstawiciele obu płci chcą dobrze wyglądać. Panowie przestali się tego wstydzić i przestali to traktować jak umniejszanie swojej męskości. Dlatego coraz częściej sami przekonują się do noszenia biżuterii, która nie musi być wcale delikatna i kobieca. Na jaki jej rodzaj mogą się zatem zdecydować mężczyźni? Co takiego proponują im stylowe butiki i najpopularniejsze domy mody?

Jaką biżuterię może nosić mężczyzna

jaką biżuterię może nosić mężczyzna Zasada dotycząca noszenia biżuterii przez mężczyzn jest bardzo prosta – im mniej, tym lepiej. Paniom w kwestii wyglądu wiele rzeczy uchodzi na sucho. Mogą założyć na siebie cekinową, ultra błyszczącą sukienkę, narzucić na nią równie mocno połyskujący żakiet, a to wszystko przyozdobić jeszcze wielkimi srebrnymi kolczykami, naszyjnikiem i pierścionkami – a nikt nie spojrzy na nie krzywo i nie zwróci im na to uwagi. Mężczyźni powinni jednak trochę bardziej uważać, zwłaszcza jeśli nie chcą się wystawiać na krytykę reszty społeczeństwa. Jeden, a maksymalnie dwa dodatki w postaci biżuterii w zupełności im wystarczą.

Obwieszanie się srebrzystymi akcesoriami nie będzie zbyt dobrym pomysłem, zwłaszcza że takie dodatki wciąż jednak kojarzą się z kobiecością i dziewczęcością. Najlepsza biżuteria dla panów powinna być też klasyczna. Pewien poradnik internetowy radzi nawet, by ograniczyć się do korzystania z trzech podstawowych dodatków – zegarków, obrączek oraz spinek do mankietów. To klasyczne akcesoria, które niemalże w każdym zestawieniu wyglądają dobrze. Zakładając je na siebie, wręcz nie da się popełnić gafy – to taki bezpieczny wybór, który świetnie sprawdzi się u każdego chłopaka i mężczyzny.

Warto wypracować swój indywidualny styl

Mody nie należy jednak generalizować. Oczywiście specjaliści od stylu w żadnym wypadku nie zaleciliby panom noszenia błyszczących kolczyków czy obwieszania swoich szyi setką cieniutkich naszyjników, ale jeżeli tylko ktoś ma na to ochotę – czemu nie? Żyjemy w takich czasach, w których trudno kogokolwiek zaszokować. Mężczyźni farbują swoje włosy, ubierają obcisłe spodnie, a niektórzy z nich pozwalają sobie nawet na noszenie butów na obcasach. Czy zatem jest coś złego w tym, że chłopak ma ochotę od czasu do czasu zaszaleć i zamiast jednego zegarka, założy dwa albo trzy bądź uzupełni je jeszcze grubą bransoletą? Każdy powinien ubierać się tak, jak ma na to ochotę i nikt nie powinien go za to oceniać. Gdyby wszyscy trzymali się tych odgórnych modowych zasad, na świecie byłoby po prostu nudno, a to właśnie dodatki pozwalają na wyrażenie własnego indywidualnego stylu. Mężczyźni też zatem mogą spokojnie je nosić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *