Jak dobrać torebkę do ubrania?

Jak dobrać torebkę do ubrania?

Odwieczne pytanie wielu kobiet – jak dopasować sukienkę do reszty garderoby, aby cała stylizacja wyglądała schludnie. A jednocześnie nie była zbyt nudna. Czy rzeczywiście kolor tego dodatku powinien współgrać z barwą obuwia? A może jednak ta zasada przestała być już aktualna i należy komponować stroje w jeszcze inny sposób? Zaraz wszystko stanie się jasne. Bo mimo iż moda daje teraz ludziom dużo większą swobodę niż dawniej, wciąż obowiązują w niej pewne reguły, które są zmienne i z którymi należy być na bieżąco.

Jak dobrać torebkę do ubrania?

jak dobrać torebkę do ubraniaKolor torebki powinien być dokładnie taki sam jak kolor butów. Chyba każda kobieta zna tą zasadę i mimo iż ustanowiono ją wiele lat temu, spora część pań dalej się nią kieruje. A niestety nie jest to zbyt dobre posunięcie. Stylistki i specjalistki od mody wręcz je odradzają. Mimo iż dawniej takie połączenia uchodziły za schludne, eleganckie i estetyczne, dziś uznaje się je za zbyt konserwatywne. Taki podejście jest niemalże gwarancją nudnego wyglądu. Oczywiście torebka powinna współgrać z innymi elementami stylizacji. Ale niekoniecznie jej kolor musi odpowiadać barwie samych butów.

Równie dobrze można spróbować zestawić jej odcień z kolorytem szalika, spodni czy nawet apaszki albo pójść w zupełnie inną stronę i zabawić się kontrastami. Zasada polegająca na dobieraniu torebki do butów sprawdzi się jedynie u tych kobiet, którym brakuje wyczucia stylu i które wolą postawić na „bezpieczne” rozwiązania, zamiast samodzielnie kombinować z wyglądem. Należy jednak pamiętać o tym, że sam kolor nie jest aż tak ważny jak materiał. Błyszczące lakierki nie będą bowiem prezentować się zbyt dobrze, jeżeli ubierze się je do szmacianej torby.

Dopasuje torebkę do swojej sylwetki

Zamiast rozważać nad tym, jaka barwa torebki najlepiej wypadnie na tle innych ubrań, lepiej spróbować dopasować ten dodatek do swojej sylwetki. Dobrze dobrana stylizacja potrafi zdziałać cuda. Może odjąć wiele zbędnych kilogramów, wydłużyć figurę i ją wysmuklić. A mimo iż za takie działanie w większości przypadków odpowiadają klasyczne ubrania, to jednak dodatki wzmacniają ten efekt. Dlatego od ich rodzaju też sporo może zależeć. Kobiety niskie i smukłe powinny unikać dużych toreb. Modne teraz worki mogą zastąpić lżejszymi torebkami bądź eleganckimi kopertówkami czy nawet sportowymi plecakami. Posiadaczki większych biustów i brzuszków wyrównają swoje proporcje z pomocą równie stylowych listonoszek, które za sprawą swoich paseczków przetną figurę na pół i optycznie ją wyszczuplą. Znaczenie może mieć również kolor takiej torebki. Wbrew pozorom to właśnie te o intensywnych barwach najlepiej wysmuklają figurę. Ponieważ odciągają wzrok od różnych mankamentów. Z kolorem warto czasem zaszaleć!

Jedna torebka potrafi zmienić charakter całej stylizacji, dlatego tego rodzaju dodatków warto mieć w szafie trochę więcej, aby za każdym razem móc swobodnie dostosować je do wybranej okazji, pogody czy nawet swojego nastroju. Absolutny niezbędnik dla każdej kobiety to przynajmniej jeden sportowy plecak, czarna kopertówka i duża torba zakupowa. Resztę akcesoriów można wybrać zgodnie z własnymi upodobaniami.