Jaką dietę stosować na trądzik

Jaką dietę stosować na trądzik

Krostki, zaczerwienienia i podskórne grudki – niemalże każdy nastolatek wie, jak mocno pogarszają one wygląd zewnętrzny. A gdy uroda spada, obniża się również ogólna samoocena. Przez co młody człowiek czuje się gorszy od innych. Traci swoje poczucie własnej wartości, a nieraz nawet popada w depresję. Tak, wyłącznie z powodu trądziku. Nawet farmakologiczne leki nie potrafią go czasem pokonać. Ale jeśli tak się dzieje, oznacza to, że sprawą należy zająć się od innej strony. Bo nieraz problemy z cerą wynikają ze stosowania niewłaściwego trybu żywienia. Jak zatem powinna wyglądać dieta dobra dla urody i przede wszystkim samej skóry?

Jakie produkty spożywcze powinniśmy odstawić?

jaką dietę stosować na trądzikZamiast skupiać się od samego początku na kupowaniu i spożywaniu produktów zaliczanych do grupy tzw. „superfoods”, które potrafią kosztować majątek, a wcale jakoś rewelacyjnie nie działają, lepiej najpierw wyeliminować z diety te produkty, które szkodzą cerze najbardziej. A jest ich niestety całkiem sporo. Po pierwsze – wszelkiego rodzaju fast foody. Gotowe mrożone pizze, tłuściutkie frytki i hamburgery z podrzędnych budek są oczywiście bardzo smaczne. Ale równie niezdrowe. Zawierają mnóstwo konserwantów, barwników i sztucznych aromatów. Wzbogacane są wzmacniaczami smaku, całą masą soli i cukru, przez które skóra zostaje mocno przesuszona, a potem musi się ratować wytwarzaniem nadmiernej ilości sebum.

Stąd już łatwa i prosta droga do nabawienia się trądziku. Jeżeli bowiem ciało samodzielnie nie odprowadza nadmiaru sebum, staje się ono doskonałym siedliskiem dla rozwoju bakterii, a to one często odpowiadają za tworzenie się nowych niedoskonałości. Z fast foodami trzeba się zatem raz na zawsze pożegnać, podobnie zresztą jak ze sztucznymi i przetworzonymi słodyczami. To, co je wypełnia, to w głównej mierze sam cukier. A nie dość, że ma on silne działanie uzależniające, to jeszcze do tego wcale nie zaspokaja apetytu – powoduje skoki insuliny, przez które stan cery może się jeszcze bardziej pogorszyć.

Jaką dietę stosować na trądzik

Co zatem mogą jeść osoby zmagające się z silnym trądzikiem? Na pewno produkty jak najbardziej naturalne. Artykuły nieprzetworzone i po prostu zdrowe. Najlepszym wyborem będą owoce i warzywa, a zwłaszcza te drugie produkty, które praktycznie nie mają kalorii i nie zawierają cukru, w zamian oferując prawdziwe bogactwo witamin i substancji mineralnych. Tak naprawdę warzywa i owoce powinny pojawić się w każdym posiłku. Nie trzeba ich zjadać na kilogramy, ale jednak im więcej w diecie ich będzie, tym lepiej zadziała ona na wygląd samej skóry. Często po prostu cerze brakuje substancji odżywczych, które mogłyby ją upiększyć od środka. A najlepiej przyswajać je wraz z naturalną żywnością, zamiast sięgać po drogie suplementy diety.

Odpowiedni sposób żywienia potrafi zdziałać znacznie więcej od najdroższych nawet preparatów kosmetycznych bądź farmaceutyków przepisywanych na receptę i cudownych leków z apteki. O skórę nie wolno dbać wyłącznie od zewnątrz. To, co doprowadza do jej kiepskiego wyglądu, dzieje się przecież tuż pod nią, a tam kosmetyki przeważnie nie docierają.