Co to jest dermapen?

Co to jest dermapen?

Choć wydawać się nam może, że rozwój technologiczny dotyczy przede wszystkim używanych przez nas na co dzień urządzeń rozrywkowych, to jednak w dużej mierze przyczynia się on również do dynamicznego rozwoju kosmetologii. Doskonałym tego przykładem jest urządzenie o nazwie dermapen. Czym ono konkretnie jest i do czego jest wykorzystywane?

Czym jest dermapen?

Dermapen to specjalne urządzenie, które swoim wyglądem przypomina nieco zwykły długopis. Dzięki temu jest bardzo lekki, a także poręczny. Do czego jednak jest wykorzystywany? Jest to specjalne narzędzie, które specjalista wykorzystuje do usuwania ze skóry cellulitu, rozstępów, czy też innego rodzaju defektów wizualnych. Dzięki niemu w gabinecie kosmetycznym można przeprowadzić bardzo skuteczny zabieg odmładzający skórę. Na czym jednak konkretnie polega taki zabieg, jak jest przeprowadzany, a co najważniejsze, czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania takiego urządzenia?

Jak wygląda zabieg?

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg przy pomocy tego urządzenia? Jest to stosunkowo proste i zupełnie bezbolesne, a co najważniejsze, nie wymaga żadnego przygotowania się do niego. Skóra w miejscu wykonywania zabiegu zostanie przygotowania już przez specjalistę w gabinecie kosmetycznym. Sam zabieg polega na przykładaniu urządzenia do skóry, na której zostają wykonane delikatne nakłucia miniaturowymi igłami. Takie podrażnienie skóry powoduje, że zostaje ona pobudzona do uruchomienia procesów regeneracyjnych, które przyczyniają się do jednoczesnego usunięcia z niej wizualnych defektów.

Pomimo faktu, że zabieg jest inwazyjny i polega na nakłuwaniu skóry, jest zupełnie bezbolesny, a jednocześnie bardzo bezpieczny. Głowica wyposażona w 12 bardzo cienkich tytanowych igieł jest jednorazowa i wymieniana po każdym użyciu.
Zabieg trwa około pół godziny, a po jego zakończeniu można od razu przejść do codziennego życia. Pamiętać tylko trzeba o niewystawianiu danego miejsca na silne słonce, a także o używaniu specjalnych kosmetyków wspomagających regenerację.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Choć zabieg ten jest bardzo skuteczny, a także niezwykle bezpieczny, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, o których powinna wiedzieć każda zastanawiająca się nad jego wykonaniem osoba. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim unikać tego zabiegu powinny osoby zmagające się z nowotworami. Dodatkowo nie powinny go stosować kobiety w ciąży, a także karmiące piersią. Co więcej, nie jest on również wskazany tym osobom, które cierpią na różnego rodzaju choroby skóry i infekcje, nawet tak błahe, jak opryszczka.