Dla kogo koloryzacja ciemny brąz będzie odpowiednia? Jak przygotować włosy do farbowania i jak dbać o nie po tym zabiegu?

Dla kogo koloryzacja ciemny brąz będzie odpowiednia? Jak przygotować włosy do farbowania i jak dbać o nie po tym zabiegu?

Włosy w kolorze ciemny brąz to odpowiedni wybór nie tylko na jesień czy zimę, choć przyjęło się, że wiele kobiet na chłodne pory roku przyciemnia włosy, z kolei na wiosnę i lato rozjaśnia je, czy też przynajmniej stawia na refleksy. Warto zastanowić się komu pasuje taka koloryzacja. Podpowiemy jak przygotować włosy do farbowania, a także jak dbać o nie po tym zabiegu.

Komu pasuje koloryzacja ciemny brąz? 

Tak naprawdę koloryzacja ciemny brąz pasuje każdej kobiecie, niezależnie od typu urody. Farba ciemny brąz na włosy blond, ale i ciemny blond czy jasny brąz dobrze się sprawdzi. Kobietom o typie urody lato i zima pasować będą chłodne odcienie brązu np. mroźna ciemna czekolada. Z kolei dla kobiet w typie urody wiosna czy jesień odpowiednie będą ciepłe odcienie ciemnego brązu, choćby kasztanowy brąz. Brązowy odcień włosów może uwydatniać tęczówkę oka, zarówno zieloną jak i niebieską. Będzie też współgrał z brązowym czy piwnym kolorem oczu. Odpowiedni odcień można dobrać korzystając z wirtualnej kamery. Dzięki temu można jeszcze przed koloryzacją mniej więcej zobaczyć jaki efekt można osiągnąć.    

Jak przygotować włosy do farbowania? 

Włosy należy odpowiednio przygotować nie tylko do rozjaśniania, ale i farbowania. Także koloryzacja w ciemniejszych barwach powoduje rozchylenie łusek włosów, dlatego warto odpowiednio wzmocnić kosmyki. Około dwa tygodnie przed farbowaniem warto zastosować maskę proteinową na włosy. Wzmocni i wypełni ubytki. Na dzień przed planowanym farbowaniem warto przeprowadzić olejowanie włosów. Można wykorzystać olejek kokosowy czy też arganowy. Aby składniki odżywcze jeszcze lepiej wniknęły w strukturę włosów, najlepiej wykonać olejowanie na ciepło. Wystarczy nałożyć olej na wilgotne włosy i usiąść nad miską z parującą wodą. Następnie wystarczy zmyć olej i umyć włosy lekkim szamponem np. z aloesem, czy też kwasem hialuronowym. Wzmocnione włosy lepiej zareagują na koloryzację, choć warto wiedzieć, że do farb do włosów zwykle dołączone są odżywki, które można zastosować zaraz po farbowaniu, by wzmocnić je na całej długości.      

Pielęgnacja włosów po farbowaniu – to musicie wiedzieć! 

Poza zastosowaniem odżywki należy wprowadzić odpowiednią pielęgnację włosów farbowanych. Niezależnie jak dobrze przygotowaliście włosy do tego zabiegu, to zawsze powoduje on rozchylenie łusek włosa. Może też powodować większe niż normalnie wypadanie włosów czy ich łamliwość. Warto na stałe do pielęgnacji włosów farbowanych wprowadzić metodę hair cycling. Polega ona na cyklicznym myciu włosów rożnymi kosmetykami. W pierwszym cyklu stosuje się kosmetyki regenerujące. Sprawdzają się te z proteinami. Można sięgnąć po szampon z proteinami, a także odżywkę czy maskę z keratyną, która jest naturalnym budulcem włosów. Końcówki włosów warto zabezpieczyć serum z wodą lamelarną. W ramach kolejnej pielęgnacji stosuje się kosmetyki nawilżające, czyli na bazie humektantów. Sprawdzają się produkty z aloesem, mocznikiem, skwalanem, kwasem hialuronowym. Ostatni cykl to odżywianie i w tym przypadku obok produktów humektantowych stosuje się te emolientowe, zawierające naturalne oleje. W przypadku włosów farbowanych należy sprawdzić, czy dany olej nie powoduje wypłukiwania się pigmentu. Najlepiej sięgnąć po odżywkę czy maskę zawierającą olej kokosowy. Można też wybrać arganowy czy też lniany. Kolejne etapy pielęgnacji w ramach hair cycling następują co 3 lub 5 dni.           

Materiał zewnętrzny