Jakie składniki stosować przy suchej skórze twarzy?

Jakie składniki stosować przy suchej skórze twarzy?

Sucha skóra twarzy to problem, z którym boryka się naprawdę wiele osób. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę! W tym artykule powiemy Wam, jak poznać, że cera jest sucha oraz jak o nią zadbać. Dowiesz się również, czym jest skóra sucha, a czym odwodniona. Pielęgnacja suchej skóry nie musi być trudna!

Jak poznać, że Twoja skóra jest sucha?

Sucha skóra może być wynikiem dwóch sytuacji. Pierwsza to genetyczne uwarunkowanie i bycie posiadaczem suchej cery z powodu zbyt małej liczby lipidów. Jest to permanentny stan. W drugim przypadku mamy do czynienia z cerą odwodnioną. To z kolei stan chwilowy, który jest wywołany przez różne czynniki. Przyczyną odwodnionej skóry może być zbyt mała ilość pitej wody, zanieczyszczenia powietrza, zła pielęgnacja czy alergie i leki. W takiej sytuacji należy rozpocząć pielęgnację suchej skóry od wyeliminowania szkodliwych czynników i dobrania odpowiednich kosmetyków.

Podstawowa pielęgnacja suchej skóry

Jeśli jesteś posiadaczką lub posiadaczem cery suchej, to musisz szukać w kosmetykach składników nawilżających. Można je znaleźć w produktach do różnych etapów pielęgnacji. Z pewnością warto na początek postawić na krem i serum, które najbardziej odżywiają spragnioną cerę. Takie kosmetyki znajdziesz w serii Hydrating Ritual, którą można dostać tutaj: https://www.nudmuses.com/pl/shop. Są one stworzone, aby odżywić, nawilżyć i dostarczyć wielu ważnych składników, które korzystnie wpływają na stan skóry.

Co można znaleźć w takich kosmetykach nawilżających? Ze składników odpowiedzialnych za nawilżenie to przede wszystkim aloes i kwas hialuronowy. To podstawa do przywrócenia równowagi skóry, a także jej ukojenia. Oprócz tego, w serum z serii Hydrating Ritual znajduje się ekstrakt ze śliwki kakadu i oczaru wirginijskiego. To także składniki, które przydadzą się przy suchej skórze! Posiadacze takiej cery są bardziej narażeni na powstawanie zmarszczek, a te właśnie składniki zmniejszają ich widoczność. 

Nie tylko pielęgnacja – co jest ważne przy suchej skórze?

Składniki nawilżające w kosmetykach to nie wszystko! Trzeba zadbać o swoją cerę kompleksowo, także od wewnątrz. Holistyczne podejście w pielęgnacji da nam najlepsze efekty. Pilnuj więc wypijania odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Przydatna do tego może być aplikacja na telefon przypominająca o wypiciu wody. Kolejny aspekt to regularność i systematyczność w pielęgnacji skóry. Pamiętaj koniecznie o korzystaniu z kremu z filtrem! Nawet w dni, gdy słońca nie widać – ono oddziałuje na skórę przez cały rok! Skup się także na swojej diecie – owoce i warzywa to naturalne źródła witamin, które także mają wpływ na wygląd i stan skóry. 

Czy przy suchej cerze powinniśmy ją tylko nawilżać?

Każda skóra potrzebuje kompleksowej pielęgnacji. Tak samo, jak ważne jest nawilżenie, ważne jest także oczyszczanie. Przy suchej cerze często można borykać się z suchymi skórkami, które nieestetycznie wyglądają i psują makijaż. Na to pomocny okaże się peeling. Warto stosować ten enzymatyczny, który nie oczyszcza skóry mechanicznie. Peelingi z zawartością drobnych granulek mogą podrażniać skórę, co w przypadku cery suchej tylko pogorszy jej stan. Peeling można wykonać także u specjalistki, która odpowiednio dobierze dla nas stopień i moc zabiegu. Warto też codziennie oczyszczać swoją skórę dwuetapowo. Pomoże to uniknąć zapychania porów! 

Jak widać, pielęgnacja cery suchej nie musi być skomplikowana, jeśli wiemy, jakie są jej potrzeby. Warto też pamiętać o działaniu kompleksowo, a więc też od środka. Kosmetyki nawilżające są nieocenioną pomocą, ale musimy dbać o siebie na każdej płaszczyźnie!