Jak robić zdjęcia paznokci?

Jak robić zdjęcia paznokci?

Tworzysz stylizacje paznokci i chcesz się nimi pochwalić? Potrzebujesz perfekcyjnie wykonanego zdjęcia swojej pracy, która będzie się „klikać”? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak zrobić dobre zdjęcie paznokci. Sprawdź, jakie triki ułatwią Ci wykonywanie fotografii. Czytaj dalej i postaw na unikalne zdjęcia!

Krok 1: odpowiednie przygotowania gwarantem sukcesu

Zastanawiając się jak zrobić zdjęcie paznokci, należy podkreślić znaczenie detali. Podstawą jest dobrze i estetycznie wykonany manicure. Nawet najmodniejsza stylizacja nie będzie wyglądać zachęcająco, jeśli wokół paznokci będą widoczne skórki, brud, czy też płytka będzie krzywo pomalowana i przycięta. Tym samym: jak zrobić ładne zdjęcie paznokci? Przed fotografowaniem należy dopracować i wykończyć manicure. W tym celu można np. delikatnie posmarować skórki oliwką. Będzie ona odbijać światło, a drobne niedoskonałości będą mniej widoczne, dzięki czemu manicure będzie wyglądać estetycznie i czysto.

Krok 2: Zadbaj o tło do zdjęć paznokci

W tym celu najczęściej używa się podkładki do zdjęć paznokci. Dobrze sprawdzi się biała mata silikonowa do paznokci marki Victoria Vynn. Jest ona estetyczna i antypoślizgowa, co znacznie ułatwia wykonanie fotografii. Można również zrezygnować z podkładki do zdjęć paznokci z logo, aczkolwiek należy zadbać o porządek w kadrze. Warto postawić na minimalistyczną kompozycję, która nie odciągnie uwagi od dłoni i stylizacji.

Krok 3: Dobierz właściwy sprzęt i oświetlenie

Jak robić zdjęcia paznokci telefonem i aparatem? Wbrew pozorom nie musi być to najdroższy sprzęt. Podstawą jest dobre oświetlenie. Zdjęcia najlepiej wykonać w naturalnym świetle, np. w ciągu dnia przy oknie lub balkonie. Jeśli nie jest to możliwe, niezbędna będzie dobra lampa do zdjęć paznokci, np. ze światłem stałym. Lepiej unikać lamp błyskowych.

Krok 4: Zadbaj o estetyczne ułożenie dłoni

Zastanawiając się jak zrobić ładne zdjęcie paznokci, należy wcześniej przećwiczyć ułożenie dłoni. Przydatne mogą być różne fotografie w Internecie. Wyjątkowo ciekawie i estetycznie wychodzą fotografie paznokci z trzymanym w dłoniach przedmiotem, np. kubkiem, kwiatem, książką. Z kolei trzymanie w palcach kawałka materiału, np. swetra lub koca sprawia, że ładnie układają się palce, paznokcie są wyeksponowane na pierwszym planie, ujęcie wygląda przytulnie, a pozostała część dłoni mniej rzuca się w oczy.

Krok 5: Jak robić zdjęcia paznokci? Postaw na kreatywność, eksperymentuj, baw się kompozycją

Jak widać, wykonanie idealnego zdjęcia dłoni nie musi być trudne i nie wymaga profesjonalnego tła do zdjęć paznokci. Warto próbować różnych pozycji i kątów. Warto eksperymentować ze zdjęciami obu dłoni jednocześnie, ułożeń od tyłu, a nawet z silnym makro ustawionym na paznokcie.

Materiał zewnętrzny