Oryginalne kreacje wieczorowe

Oryginalne kreacje wieczorowe

Stylizacje wieczorowe nie muszą być wcale nudne czy zwyczajne. To właśnie największe gwiazdy showbiznesu są dowodem na to, że modą należy się po prostu bawić. Efekty takich wariacji bywają porażająco dobre, a w żadnym wypadku nie można im ująć estetyki, schludności czy elegancji. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ze ścianek i czerwonych dywanów zaczęły znikać przesadnie strojne i długie kreacje, które postanowiono zastąpić męskimi garniturami, kombinezonami oraz… płaszczami! To właśnie nowa wieczorowa odmiana odzieży wierzchniej stała się prawdziwym hitem ostatnich sezonów. Gwiazdy już wiedzą, co w trawie piszczy, a czy przekonają się do tego także i zwykłe Polki?

Sprawdź także: Czy płaszcz pasuje do jeansów?

Oryginalne kreacje wieczorowe

oryginalne kreacje wieczoroweNowy trend zagościł na ściankach jakieś dwa lata temu. Początkowo wywołał spore zamieszanie. Niektórzy uznali to za nonsens, by zakładać kuse płaszczyki na czerwony dywan. Ale styliści szybko podłapali temat i zaczęli projektować odzież wierzchnią w zupełnie nowej odsłonie. Płaszcze w roli strojów wieczorowych okazały się strzałem w dziesiątkę. Gwiazdy Hollywood zakochały się w nich niemalże od pierwszego wejrzenia i prześcigały się w wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych stylizacji z wykorzystaniem tego jednego elementu garderoby. Oczywiście tym wszystkim zainspirowały się również polskie gwiazdy telewizyjne, które też postanowiły porzucić na dobre klasyczne suknie, bawiąc się konwencją płaszczy. Nowy trend szczególnie zachwycił Joannę Horodyńską, czyli jedną z największych polskich ekspertek do spraw związanych z modą. Kilkukrotnie zdarzyło jej się wystąpić na największych galach właśnie w samym płaszczu. Efekt był piorunujący!

Postaw na ekstrawagancję

Wbrew pozorom takie wieczorowe płaszcze nie muszą być wcale czymś ekstrawaganckim. Niektórzy projektanci łagodzą ich wizerunek poprzez wykorzystywanie materiałów w stonowanych i spokojnych barwach oraz wydłużanie ich formy i przyozdabianie ich minimalistyczną biżuterią. Do takiego klasycznego płaszczyka wystarczy założyć but na wyższym obcasie, który wyszczupli i wydłuży całą sylwetkę, oraz małą srebrzystą torebkę i kolczyki-wkrętki, a włosy upiąć wysoko w schludny kok lub kucyk i zdecydować się na lekki makijaż. Minimalistyczne stroje wieczorowe są jak najbardziej na czasie. O dziwo potrafią robić dużo większe wrażenie od stylizacji przesadnie zdobionych i przekoloryzowanych. Jeżeli jednak jakaś kobieta chciałaby tak totalnie zaszaleć, zawsze może zdecydować się na zakup jednego z tych bardziej ekstrawaganckich płaszczów. Bo odzież wierzchnia nie musi być wcale czarna czy szara, smutna i ponura. Może zachwycać intensywnością różnorodnych kolorów bądź ciekawymi wzorami – chociażby modnymi teraz motywami orientalnymi. Wybór jest ogromny!

To właśnie czerwone dywany są źródłem najlepszych modowych inspiracji. Gwiazdy prześcigają się w wymyślaniu coraz to dziwniejszych stylizacji, bo każda z nich chce zostać zauważona przez paparazzi i chce wyróżnić się na tle innych aktorek, piosenkarek czy modelek. A zwykłe kobiety mogą pójść dokładnie tą samą drogą. Aby wykreować swój własny styl, trzeba być po prostu odważnym.