Kiedy sprawdzą się soczewki dwutygodniowe i miesięczne?

Kiedy sprawdzą się soczewki dwutygodniowe i miesięczne?

Soczewki przeznaczone do noszenia przez konkretny okres czasu, są bardzo chętnie wybieraną opcją. Powód? Komfort noszenia i proste zasady pielęgnacji. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto sięgnąć po dany typ soczewek i jakie są zalety tego rozwiązania!

Soczewki kontaktowe – różne rodzaje dostosowane do indywidualnych potrzeb

Soczewki można dobrać na podstawie różnego rodzaju kryteriów, a wśród nich najważniejszymi są: wady wzroku, styl życia i preferencje dotyczące częstotliwości wymiany. Jeśli chodzi o to ostatnie kryterium to soczewki o wydłużonym terminie użytkowania, są raczej przeznaczone dla osób, które cenią wygodę. Ze względu na ten aspekt możemy wyróżnić: soczewki jednodniowe, soczewki dwutygodniowe soczewki miesięczne. Są one dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu można je idealnie dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Ile dni można nosić poszczególne rodzaje soczewek?

Czas użytkowania poszczególnych rodzajów soczewek sugeruje już sama nazwa. Soczewki jednodniowe można nosić tylko przez 24 godziny, zatem należy je wyrzucić w tym samym dniu, w którym zostały założone. Soczewki dwutygodniowe są przeznaczone do noszenia maksymalnie przez okres 14 dni, natomiast soczewki miesięczne należy zmienić po upływie 30 dni. Po obowiązującym terminie użytkowania soczewki po prostu nie będą nadawały się do użytku.

Soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne?

Soczewki kontaktowe powinny być dostosowane do Twoich preferencji i nawyków pielęgnacyjnych. Z pewnością obydwa te typy soczewek są bardziej ekonomiczną opcją niż soczewki jednodniowe, które trzeba zmieniać każdego dnia. Zarówno soczewki dwutygodniowe, jak i soczewki miesięczne wymają odpowiedniej pielęgnacji. Oznacza to, że należy je przechowywać w specjalnym pojemniku, a dodatkowo wypełniać je specjalnym płynem do soczewek. Odpowiednie czyszczenie i przechowywanie jest gwarancją utrzymania soczewki w stanie odpowiednim do użytkowania. Ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, które soczewki kontaktowe są lepsze, bo jest to kwestia indywidualnych preferencji. Osoby, które chcą rzadziej zmieniać soczewki, z pewnością wybiorą opcję 30-dniowych. Natomiast te osoby, które sporadycznie noszą soczewki i noszą je np. naprzemiennie z okularami pewnie chętniej sięgną po soczewki 14-dniowe.

Jak prawidłowo dobrać soczewki?

Soczewki kontaktowe zawsze powinny zostać dobrane przez specjalistę, który posiada fachową wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Po dokładnym wywiadzie i zapoznaniu się z naszymi potrzebami i preferencjami z pewnością dobierze odpowiednie dla nas soczewki kontaktowe. Specjalista objaśni szczegółowo również zasady ich pielęgnacji, a także podpowie, jakie płyn do soczewek będzie odpowiedni dodanych soczewek. Oddaj swój wzrok w ręce profesjonalistów. Już dziś zapisz się na wizytę i popraw swój wzrok z soczewkami.