Laminowanie brwi – wszystko co trzeba wiedzieć

Laminowanie brwi – wszystko co trzeba wiedzieć

Jednym ze sposobów na poprawę stanu rzęs i wydobycia głębi spojrzenia jest zabieg laminacji. Zabieg umożliwia także wystylizować niesforne włoski brwi i jednocześnie skutecznie je odżywić. Jeśli marzysz o pięknych i długich rzęsach, a nie jesteś zwolenniczką ich przedłużania za pomocą syntetycznych włosków, to ten zabieg jest właściwym rozwiązaniem.

Laminacja brwi – podstawowe informacje

Laminacja polega na wykorzystaniu kwasu trioglikolowego, który sprawia, że włoski stają się bardzo plastyczne, dzięki czemu można nadać im dowolny kształt, a nawet zmienić kierunek wzrostu. Zabieg jednocześnie intensywnie regeneruje brwi i przywraca im blask. Zobacz, jak przebiega zabieg laminowania brwi!

Zabieg laminacji brwi – jak przebiega?

Zanim rozpocznie się właściwe laminowanie brwi, włoski należy przygotować i nałożyć preparaty do laminacji, można wyróżnić kilka etapów zabiegu:

  •  Dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie włosków, po czym kosmetyczka nakłada specjalny aktywator na bazie kwasu trioglikolowego, który powoduje otwieranie się łusek włosa.
  • Nakładanie keratyny, która odbudowuje strukturę włosa, wzmacnia ją i pogrubia, jednocześnie nadając aksamitny połysk, jest naturalnym środkiem pielęgnacyjnym.
  • Zastosowanie substancji pielęgnujących w postaci olejku makadamia albo jojoba.

Cały zabieg trwa około 50 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania, trzeba jedynie pamiętać, że po zabiegu przez 24 godziny nie wolno ich moczyć. Zabieg ten wymaga powtórzenia po kilku tygodniach, ale za każdym razem włoski są coraz bardziej odżywione i w lepszym stanie. Produkty do tego zabiegu mają wiele substancji odżywiających strukturę włosków. Powoduje on podkreślenie naturalnego koloru włosków, pogrubia je i umożliwia dopasowanie kształtu brwi do konturów twarzy. Do wykonania zabiegu wykorzystywane są środki w różnej postaci, między innymi wygodną formą są saszetki do laminacji. 

Przeciwwskazania do zabiegu laminacji brwi

Produkty do laminacji brwi należy stosować z zachowaniem środków ostrożności, najpierw upewnij się i zobacz, czy nie występuje reakcja alergiczna na preparaty do laminacji brwi. Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią. Przeciwwskazaniami są także różnego rodzaju stany zapalne, alergie, mechaniczne uszkodzenia skóry wokół oczu. Zabieg nie powinien być wykonywany w przypadku:

 – stanów zapalnych rogówki,

 – leczenia chemioterapią,

 – okres do pół roku w przypadku zabiegów operacyjnych okolic oczu.

Efekty po zabiegu

Zabieg nie niszczy brwi, ale je odżywia. Najważniejszym skutkiem jest jednak efekt wizualny, brwi są naturalnie przyciemnione farbą, włoski są równo ułożone i nawilżone, dzięki czemu wyglądają na grubsze i zdrowe. Nie wymagają codziennej stylizacji i malowania, zabieg jest bezpieczny, ponieważ rzadko występują efekty podrażnień na wykorzystywane produkty do laminacji brwi. 

Wyjątkową zaletą laminacji jest utrzymywanie się jej efektów jeszcze około 2 miesiące po zabiegu. Warto zastanowić się nad zabiegiem laminowania brwi, aby cieszyć się pięknie zadbanymi brwiami przed wiele tygodni.