Profile obrączek zaręczynowych – jakie są najtrwalsze?

Profile obrączek zaręczynowych – jakie są najtrwalsze?

Z całą pewnością można stwierdzić, że obrączki są jednym z najważniejszych elementów podczas ślubu i wesela. Dlatego warto je w odpowiedni sposób dobrać. Przede wszystkim podczas zakupu tego rodzaju produktów należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak szerokość obrączek, a także ich profil. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, ponieważ dobór właściwej obrączki ma bardzo duży wpływ na komfort jej użytkowania.

Szerokość obrączek

Podczas zakupu takich produktów jak obrączki ślubne przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich szerokość, ponieważ jest to jeden z najważniejszych aspektów w tego rodzaju wyrobach. W obecnych czasach obrączki można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych wariantach, z których każdy może dla siebie wybrać taki, jaki będzie mu najbardziej odpowiadał. Jedne osoby lepiej się czują, jeśli mają szerszą obrączkę, a inne, jeśli mają ją węższą. Obrączki występują zazwyczaj w szerokościach, których wartość waha się od trzech milimetrów do nawet dziesięciu milimetrów. W każdej obrączce, która znajduje się na rynku można dowolnie modyfikować szerokość, dlatego bez większych problemów uda się ją dopasować do konkretnej osoby. Szerokość obrączki zależna jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz gustu. Jednak w ostatnich latach przyjęło się, że obrączki mężczyzn są szersze niż obrączki kobiet. Główny wpływ ma na to przede wszystkim rozmiar dłoni. Mężczyźni mają zazwyczaj większe ręce, dlatego potrzebują również szerszej biżuterii. Warto na to zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju produktów.

Profile obrączek zaręczynowych

Również profile obrączek zaręczynowych mogą występować w bardzo zróżnicowanych formach. Ich wybór również jest zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji osoby, która będzie nosiła tego rodzaju biżuterię.

Wśród najbardziej popularnych profili obrączek można wymienić następujące:

  • profil płaski, który spłaszcza część obrączki, a także w niewielkim stopniu zaostrza jej krawędzie; profil ten prezentuje się bardzo elegancko, dlatego często w tego rodzaju obrączkach można znaleźć dodatek kamieni szlachetnych,
  • profil półokrągły, który jest najbardziej popularnym profilem o klasycznym charakterze; tego rodzaju obrączki są bardzo uniwersalne, dlatego można w nich z powodzeniem zastosować bardzo wiele rodzajów zdobień,
  • profil wklęsły, który posiada wklęsłą część środkową; sprawia to, że tego rodzaju obrączka bardzo dobrze prezentuje się na palcu i jest chętnie wybierana przez wiele osób.

Wybór profilu obrączek powinno się dobierać przede wszystkim w sposób indywidualny. Odwiedź stronę jubilera online luva.pl aby wybrać obrączki najbardziej pasujące do Ciebie.