Czym pachną słodkie perfumy damskie?

Czym pachną słodkie perfumy damskie?

Perfumy damskie różnią się od siebie zastosowanymi nutami zapachowymi. W kompozycjach słodkich najczęściej pojawiają się konkretne aromaty. Jakie nuty można spotkać w takich kompozycjach?

Kategorie słodkich perfum damskich

Perfumy damskie o słodkim zapachu dzielą się na kilka kategorii. Podział ten bazuje na zastosowanych nutach. Najpopularniejsze są kompozycje kwiatowo-owocowe, ale na rynku znaleźć można także te z nutami zapachowymi o zupełnie innym, wyjątkowo słodkim charakterze, czyli gourmand. Wśród tych apetycznych składników można wyróżnić wanilię, czekoladę, kakao, słodkie likiery, praliny, ciastka, kawę, watę cukrową, karmel, miód, trufle czy drzewo sandałowe. Popularnością cieszą się mieszanki kwiatów z zapachami inspirowanymi składnikami deserów.

Słodkie perfumy damskie z nutami kwiatowymi

Słodkie perfumy damskie mogą bazować na nutach kwiatowych lub owocowych. W przypadku tych pierwszych najczęściej dostępne są takie zapachy jak:

 • róża,
 • orchidea,
 • lilia,
 • kwiat pomarańczy,
 • jaśmin.

Słodkie perfumy damskie z nutami owocowymi

W słodkich perfumach damskich pojawiają się również nuty owocowe. Czasami stanowią one główną bazę całej kompozycji. Wśród nich dużą popularnością cieszą się takie zapachy jak:

 • malina,
 • ananas,
 • truskawki,
 • jabłka,
 • czereśnia,
 • czarna porzeczka,
 • brzoskwinia.

Perfumy damskie, czyli mieszanki różnych nut

Rzadko słodkie perfumy damskie bazują tylko na konkretnej grupie nut zapachowych, czyli aromatach kwiatowych, owocowych lub -gourmand. Zwykle produkty tego typu łączą w sobie co najmniej kilka składników z różnych kategorii. Intensywność konkretnej grupy może się od siebie różnić, dlatego poszukując idealnego zapachu, warto skupić się na własnych preferencjach.

Jakie słodkie perfumy damskie warto wybrać?

Kobieta spryskująca nadgarstek perfumami

Najładniejsze słodkie perfumy damskie to takie, które podobają się danej osobie. Oczywiście, w Internecie znaleźć można liczne rankingi pozwalające na poznanie najpopularniejszych zapachów z tej kategorii, nic nie zastąpi jednak przetestowania perfum na własnej skórze. Wybierając te najładniejsze należy przede wszystkim postawić na własne upodobania i testy, które pozwolą znaleźć zapach, w którym poczujesz się najlepiej.

Może okazać się, że perfumy, które na początku pachną mocno kwiatowo, z czasem staną się bardziej owocowe czy nawet – gourmand. Z tego powodu nie warto kupować zapachów tuż po ich przetestowaniu. Lepiej zabrać próbkę do domu i po kilku godzinach sprawdzić, czy dane perfumy spełniają oczekiwania – mówi specjalista ze sklepu AlePerfumeria.

Dla kogo słodkie perfumy damskie?

Delikatne słodkie perfumy – to doskonały wybór na co dzień, zwłaszcza w przypadku kobiet rozmarzonych i figlarnych. Sprawdzają się one niezależnie od wieku, choć kojarzą się raczej z młodymi użytkowniczkami. Niektóre kompozycje tego typu są niezwykle uwodzicielskie, dlatego spiszą się świetnie również w trakcie wieczorowych wyjść. Zwykle w takich okolicznościach stawia się na produkty nieco cięższe. Wówczas w kompozycjach królują nuty – gourmand, idealne na jesień i zimę. W lżejszych słodkich perfumach damskich przeważają zapachy owoców, w tym także cytrusów.