Portfel damski z grawerem – jedyny, wyjątkowy

Portfel damski z grawerem – jedyny, wyjątkowy

Co roku ukazują się nowe, bardzo pomysłowe kolekcje, które często zmieniają wszystkie fundamenty modowego kanonu. Na szczęście, tak radykalne zmiany niezbyt często odczuwane są w przypadku akcesoriów i dodatków do stroju. Nie oznacza to jednak, że powinno się je pominąć podczas zakupów na nadchodzący sezon. Dziś bliżej przyjrzymy się portfelom, czyli niezbędniku każdej kobiety.

Portfele – trendy na rok 2019

Co więc takiego jest trendy w tym roku? Okazuje się, że projektanci pozwolili sobie na pewną dowolność, nie zmienia to jednak faktu, że największą popularnością cieszy się standardowy portfel damski z grawerem. Ankiety przeprowadzone wśród użytkowniczek forów internetowych jednoznacznie wskazują na to, że niemal co druga pasjonatka mody stawia na uniwersalność, graniczącą z klasyczną elegancją. Dlaczego? Aby zrozumieć ten fenomen, należy najpierw zastanowić się nad faktyczną rolą portfela.

W odróżnieniu od koszulki, butów lub spodni, akcesoria takie jak portfel damski z grawerem nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie muszą być to produkty zjawiskowe, nafaszerowane ozdobami i misternym wzornictwem – o wiele lepiej sprawdza się pewien minimalizm, który nadaje im praktycznego uroku. Rzecz jasna, nie powinno się rezygnować z ich personalizacji. Aby wyrazić swój styl, najlepiej jest postawić na markowe egzemplarze, które posiadają jeden, dominujący akcent. Może to być cokolwiek – logo firmy, grawerunek, krótki napis, ważne, aby natychmiastowo zwracało na siebie uwagę.

modny portfel damski z grawerem

Zdaniem specjalistów istotny jest także fakt, że jest to dodatek, który zazwyczaj stosujemy przy każdej stylizacji. Niewielu ludzi posiada więcej niż jeden portfel, z oczywistych powodów – nieustanne przekładanie swoich pieniędzy oraz dokumentów byłoby niezwykle uciążliwe. Z tego powodu warto jest postawić na produkt, który cechuje się dość neutralnym wyglądem, dzięki czemu nie będzie się on szczególnie gryzł z jakimkolwiek strojem. Oczywiście, jeśli nasza garderoba składa się wyłącznie z wąskiego zakresu ubrań (jak choćby sama czerń), to nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpowiednio dopasować do niej także swój portfel.

Praktyczna strona portfela – o czym nie można zapomnieć?

Chociaż portfel damski z grawerem może stanowić naprawdę ciekawy dodatek, to nie można zapomnieć o tym, że jego podstawowa funkcja to przechowywanie dokumentów. Niemal co trzecia ankietowana kobieta skarży się na to, że jej portfel jest zbyt mały i nie mieści w sobie wszystkiego, co niezbędne. Jak można się domyślić, nawet najmodniejszy egzemplarz okaże się raczej bezużyteczny, jeśli nie będzie posiadał optymalnych rozmiarów, kompaktowego kształtu, a przede wszystkim licznych przegródek, które znacznie ułatwiają segregację. Mile widziana jest osobna kieszonka na drobne pieniądze oraz łatwy dostęp do dowodu i karty kredytowej.

Kolejną, niezwykle istotną kwestią, jest bezpieczeństwo, jakie oferuje dany portfel. Aby mieć pewność, że przechowywanym w nim pieniądzom nic nie grozi, warto jest zainwestować w taki model, który posiada zapinane segmenty. Specjalistyczne statystyki wykazują, ze dużym problemem bywają także kieszonkowcy, którzy co roku kradną niezliczone ilości dokumentów i kart kredytowych. Im większych rozmiarów portfel się posiada, tym trudniej jest go podebrać złodziejowi. Potwierdzają to specjaliści z puccini.pl – profesjonalnego sklepu z wysokiej jakości portfelami damskimi.

Dobry portfel damski z grawerem powinien odznaczać się także wygodą. Chodzi tutaj przede wszystkim o dostatecznie smukły i kompaktowy kształt, dzięki któremu jest on łatwy w przenoszeniu. Duże znaczenie ma także jego wnętrze – musi być optymalnie zaprojektowane, aby szukanie i wyjmowanie zamieszczonym w nim przedmiotów mogło odbywać się w intuicyjny i komfortowy sposób.

Wybór właściwego portfela – najciekawsze propozycje

W przypadku tak niewielkiego akcesorium jak portfel damski z grawerem, uwagę należy zwracać na nawet najdrobniejsze detale, gdyż mają one duże przełożenie na jego całokształt. Zazwyczaj w pierwszej kolejności rejestrujemy kolor, dlatego warto jest pod tym względem dokonać przemyślanego wyboru.

Jak potwierdzają sprzedawcy, w tym sezonie, największą popularnością cieszą się:

  • Klasyczna czerń
  • Intensywna czerwień
  • Elegancki granat
  • Interesujące odcienie bordo

Każda z tych opcji z pewnością świetnie wpasuje się we współczesne trendy, lecz sam kolor to nie wszystko. Równie ważne jest to, jak prezentują się dodatkowe elementy portfela, jak choćby zapięcia. W najdroższych modelach wykonuje się je z metali szlachetnych, lecz zwykły, pozłacany stop także powinien okazać się zadowalający. Ważne, aby każdy guzik, zapinka oraz zamek były solidne i nie odpinały się samoistnie.

Pozostaje jeszcze tekstura, czyli najmniej oczywisty, lecz nadal bardzo istotny, wyznacznik stylu. Na sklepowych półkach odnajdziemy gładkie portfele materiałowe, jednak w produkcji nadal króluje głównie skóra zwierzęca. Tworzywo to wyróżnia się trwałością, wodoszczelnością, a także odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego doskonale nadaje się na tego typu sprzęty. Co prawda taki portfel damski z grawerem będzie cechował się nieco wyższymi kosztami, lecz nie zmienia to faktu, że jest to inwestycja z pewnością warta swojej ceny. Światowej sławy marki, jak choćby Puccini, są tak naprawdę na wyciągnięcie ręki – wystarczy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktu i przykładać dużą uwagę do aktualnych ofert.