Jeansy damskie – podstawa eleganckiego ubioru?

Jeansy damskie – podstawa eleganckiego ubioru?

Niemal każda kobieta posiada w swojej garderobie przynajmniej jedną parę spodni jeansowych. Większość z nas nosi je na co dzień, niemniej jednak od pewnego czasu modne stało się również wybieranie jeansów do eleganckich stylizacji. Czy jeansy rzeczywiście mogą stanowić podstawę eleganckiego ubioru? Kiedy wypada je założyć, a kiedy lepiej wybrać coś innego?

Jeansy – tylko z koszulą

Niegdyś eleganckie stylizacje kojarzyły nam się głównie z sukienkami (prym wiodła tutaj w szczególności „mała czarna”), garsonkami, spódnicami lub spodniami damskimi garniturowymi. Dziś jednak moda nieco się zmieniła, a eleganckie spodnie ustąpiły miejsca jeansom. To właśnie damskie spodnie jeansowe są podstawą stroju, jakie wybieramy do pracy, na spotkanie biznesowe czy nawet mniej oficjalne przyjęcie (szeroki asortyment spodni jeansowych dostępny na stronie https://bigstar.pl/c-spodnie-jeans-damskie). Powodem jest fakt, iż pozwalają one poczuć się luźniej, a z drugiej strony poprzez dobór odpowiednich dodatków w dalszym ciągu możemy wyglądać stylowo. O jakich konkretnie dodatkach mowa? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na górną część garderoby – do jeansów powinniśmy zawsze wybierać eleganckie, najlepiej białe lub jasnoniebieskie, koszule. Oczywiście możemy również postawić na wyjściowe bluzki, które jednak wyglądem przypominają nieco tradycyjną koszulę. Jeansom powinny towarzyszyć buty na obcasie, najlepiej szpilki. Nie wybierajmy butów sportowych, które absolutnie nie będą pasowały do eleganckich wyjść, a dodadzą stylizacji luźnego charakteru. W chłodniejsze dni do jeansów możemy założyć marynarkę lub elegancki płaszczyk. 

Kiedy pasują, a kiedy nie?

Pewnym jest, że choć jeansy stały się obecnie podstawą nie tylko sportowych, ale i eleganckich stylizacji, nie pasują one do absolutnie każdej okazji. Doskonale sprawdzają się w przypadku biznesowego spotkania, na którym nie obowiązuje żaden ścisły dress code. Możemy je również założyć na rozmowę kwalifikacyjną w pracy lub na urodziny przyjaciółki. Niemniej jednak jeansy z pewnością nie będą mile widziane na naprawdę eleganckich przyjęciach, takich jak na przykład wesele, bal karnawałowy utrzymany w oficjalnym tonie czy nawet impreza integracyjna organizowana w wykwintnej restauracji. Zanim wybierzemy jeansy na konkretną okazję, powinniśmy zastanowić się, czy charakter miejsca, do którego się udajemy, pozwala na nieco luźniejszy, choć w dalszym ciągu elegancki strój. Warto mieć świadomość, że w przypadku niektórych profesji jeansy nie są mile widziane nawet podczas zwykłego dnia pracy, a co dopiero podczas ważnego spotkania z kontrahentem. Pamiętajmy, że niebagatelną rolę odgrywa również kolor jeansów, jakie wybierzemy. W przypadku codziennych stylizacji doskonale sprawdzają się niebieskie lub granatowe jeansy. Niemniej jednak wybierając takie, które będziemy zakładać na nieco bardziej oficjalne wyjścia, warto postawić na kolor czarny. Jest to barwa, która doskonale komponuje się z każdym innym kolorem. Co więcej, czarny uznawany jest w społeczeństwie za jeden z bardziej eleganckich kolorów, w przeciwieństwie na przykład do koloru jasnoniebieskiego.