Dobrze wykonany masaż to doskonały relaks

Dobrze wykonany masaż to doskonały relaks

Jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania otwarty został gabinet masażu, to mamy dużo szczęścia. Masaże może nie należą do wybitnie tanich usług, ale potrafią postawić na nogi nawet osobę w szczególnie kiepskim stanie. Udając się do takiego gabinetu masażu zwróćmy jednak uwagę na to, by nie tylko panowała w nim przyjemna, miła atmosfera, ale także masażysta bądź masażystka mogli wylegitymować się odpowiednim, kierunkowym wykształceniem i ukończonymi kursami z zakresu masażu.

Rodzaje masażu relaksacyjnego

Z pewnością najczęściej wybieranym rodzajem masażu jest po prostu masaż relaksacyjny. Polega on na tym, by wprowadzić masowaną osobę w dobry nastrój, rozluźnić jej mięśnie i uwolnić z jej ciała niepotrzebny stres. Czasami masażysta dodatkowo używa do tego celu olejku lub oliwy, w tle przygrywa przyjemna, relaksacyjna muzyka, a w powietrzu unosi się przyjemny aromat jakichś pachnideł. Udanie się na taką sesję relaksacyjnego masażu po szczególnie ciężkim dniu naprawdę potrafi postawić człowieka na nogi. Gdy więc czujemy się źle, jesteśmy nerwowi, zestresowani, a w pobliżu znajduje się fajny gabinet masażu, koniecznie skorzystajmy z takiej możliwości.

Masaż leczniczy

Bardzo często w gabinecie masażu przeprowadzany jest także masaż leczniczy określonego typu, czy popularny masaż rehabilitacyjny. Zazwyczaj dotyczy to osób z dolegliwościami bólowymi, na przykład bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, krzyżowym albo piersiowym. Taki masaż musi być naturalnie wykonywany w odpowiedni sposób, a masażysta musi być przeszkolony konkretnie w masażu leczniczym. Nie ma też co liczyć na to, że po jednej sesji masażu rehabilitacyjnego nagle przestanie nas boleć przykładowo kręgosłup. Zazwyczaj takie masaże dają efekt dopiero po dłuższym czasie i po większej ilości powtórzeń. Dla zdrowia jednak wszystko.

Masaż limfatyczny

Popularny jest także tak zwany masaż limfatyczny, czyli typ masażu, który ma za zadanie poprawić krążenie w organizmie, zarówno krążenie krwi, jak i krążenie limfy. Zazwyczaj jest on polecany zarówno osobom starszym, jak i osobom, które mają problem z układem krążenia. Gdy więc nasze żyły nie pracują tak jak powinny, puchną nam kostki lub doświadczamy innych objawów nieprawidłowo działającego układu krążenia, warto jest wybrać się wtedy na sesję masażu limfatycznego.