Tuby polietylenowe jako opakowania do kosmetyków?

Tuby polietylenowe jako opakowania do kosmetyków?

Jako producent kosmetyków musisz dbać nie tylko o najwyższą jakość swojego wyrobu, ale również o to, aby został on odpowiednio opakowany. Świetnym rozwiązaniem są tuby polietylenowe do kosmetyków z zakrętką z flip-topem. To zdecydowanie jedno z najwygodniejszych opakowań, które zaskarbi sobie sympatię Twoich klientów!

Dlaczego polietylen?

Tuby kosmetyczne wykonane z polietylenu doskonale sprawdzają się do swojego zastosowania. Polietylen jest tworzywem sztucznym, które otrzymuje się w łatwy sposób, a co za tym idzie — jest łatwe do kształtowania i tanie w produkcji. Co jednak najważniejsze dla producentów kosmetyków — polietylen nie wchodzi w reakcję ze składnikami większości kosmetyków, dlatego ich przechowywanie w tubie nie pogarsza jakości substancji. Jest również tworzywem sztucznym bezpiecznym dla skóry — co jest istotne, ponieważ w przypadku codziennego kontaktu skóry z opakowaniem swojego ulubionego balsamu użytkownicy nie mogą obawiać się ewentualnych alergii czy toksyczności.

Co można pakować do tub?

Tuby polietylenowe kosmetyczne stosuje się do napełniania kosmetykami o charakterze pielęgnacyjnym i o półpłynnej konsystencji. To przede wszystkim rozmaite żele pod prysznic, balsamy, żele na ukąszenia, kremy do opalania i tym podobne. Dzięki opakowaniu z polietylenu kosmetyk będzie łatwiejszy do dozowania, a co za tym idzie — łatwiej jest go oszczędzać i wykorzystywać dokładnie taką porcję, jakiej się potrzebuje. Należy jedynie pamiętać, że tuby polietylenowe do kosmetyków nie są najlepszym opakowaniem w przypadku gęstych kremów lub bardzo rzadkich płynów — ich dozowanie będzie wówczas utrudnione.

Jakie są zalety tub z polietylenu?

Dla producenta kosmetyków jedną z najważniejszych zalet tub polietylenowych będzie możliwość ich naprawdę taniej produkcji, co przełoży się na finalną cenę kosmetyku. Dla użytkowników tuby kosmetyczne z tego tworzywa mają dużo innych zalet. Można je wygodnie ustawiać na zakrętce lub na spodzie na półce, bez przechylania się. Wygodne dozowanie ułatwi nakrętka flip-top, czyli z odginaną zatyczką, bez konieczności odkręcania i odkładania na bok. Tuby w różnych pojemnościach są bezpiecznym, trwałym opakowaniem dla wielu kosmetyków, ułatwiającym ich transportowanie oraz przechowywanie w łazience. Są nietoksyczne i chronią kosmetyk przed działaniem światła, a szczelne nakrętki przed dopływem tlenu do wnętrza, gdy jest nieużywany. Wybierając tuby z polietylenu, można mieć pewność, że stosuje się w produkcji kosmetyków najwyższe standardy!