Jak się ubrać na długi lot samolotem?

Jak się ubrać na długi lot samolotem?

Wiele osób podróżuje podczas wakacji samolotem. Tanie linie lotnicze oraz możliwość kupna biletu online ułatwiają zadanie. Jeżeli czeka nas kilkunastogodzinny lot samolotem lub podróż z przesiadkami warto zaplanować wcześniej jaki ubiór włożymy na przelot.

Sprawdź także: Czy płaszcz pasuje do jeansów?

Zmiana klimatu

Lot samolotem wiąże się ze zmianą mikroklimatu. Powietrze w kabinie jest suche, klimatyzacja powoduje często kłopoty z gardłem czy katar. Ubranie na długi lot powinno uwzględnić te kwestie. Ciepły polar czy chusta na szyję są dobrym wyborem, gdy za sprawą klimatyzacji jest nam zimno. Ubranie do samolotu możemy nakładać warstwami, np. koszulka z krótkim rękawem lub top, następnie luźna koszula z długim rękawem, bluza lub polar. Dzięki temu nie zmarzniemy, a gdy zrobi się cieplej z łatwością zdejmiemy niepotrzebne warstwy.

Obuwie na zmianę

Obuwie jest istotnym elementem ubioru do samolotu. Obcasy czy baleriny zostawmy na inne okazje. Lot samolotem, szczególnie ten długi, wymaga wygodnego obuwia. Mogą być to adidasy, ale raczej nie sięgające za kostkę. Buty powinny łatwo się zdejmować. Idealnie jest gdy nasze obuwie jest przewiewne i niezbyt przylegające. Stopa podczas unieruchomienia może nieco puchnąć, dlatego luźne buty będą na wagę złota.

Wygodne ubranie do samolotu

Ubranie na długi lot powinno być przede wszystkim wygodne. Na lot samolotem nie zakładamy raczej sukienek czy spódnic, chyba, że jest to krótka trasa. Jeżeli w powietrzu mamy spędzić około dziesięciu czy jedenastu godzin musimy włożyć spodnie. Zrezygnujmy z dżinsów na rzecz legginsów lub spodni z materiału.

Ubranie do samolotu nie powinno być wykonane z czystej bawełny, ponieważ bawełna łatwo się gniecie i mocno wchłania wilgoć. Jeżeli po wyjściu z samolotu chcemy dobrze wyglądać, nie zakładajmy ubrań z metką 100% bawełny. Domieszka syntetycznych tkanin sprawi, że po wylądowaniu w nowym miejscu odzież nie będzie pognieciona, a plamy potu nie będą widoczne. Lot samolotem wymaga ciągłego siedzenia, trudno przewidzieć jak to wpłynie na wygląd naszej odzieży, ale doświadczeni podróżnicy wybierają tkaniny na wpół syntetyczne.

Na wszelki wypadek…

Oprócz odpowiedniego ubrania na długi lot, zabierzmy do bagażu podręcznego zapasowy t- shirt lub ciepłe skarpetki. Zdarza się, że w trakcie lotu pobrudzimy się, wówczas zapasowa koszulka będzie jak znalazł. Ciepłe skarpetki przydadzą się, kiedy stopy pozbawione ruchu mocno zmarzną.
Ubranie na długi lot powinno być w neutralnych kolorach, raczej brązach i ciemnych beżach. Na czerni lub bieli bardziej są widoczne zagniecenia czy plamy. Ubranie do samolotu można wypróbować wcześniej, szczególnie jeśli w tym celu kupiliśmy nową odzież. Zdarza się, że nowa para spodni jest kompletnie niewygodna na podróż samolotem, dlatego tylko przemyślane i sprawdzone ubrania zapewnią nam komfort podczas przelotu.