Wesele-jak je dobrze przygotować?

Wesele-jak je dobrze przygotować?

Udane przyjecie weselne wymaga wielomiesięcznych przygotowań. Jednocześnie każde przyjecie weselne musi być dobrze zaplanowane.

Wielkie wesele

W polskiej tradycji przyjęte jest urządzanie dużych i hucznych wesel. Oznacza to, że zapraszamy całą rodzinę, sąsiadów, przyjaciół i znajomych z pracy. Przyjęcie, więc jest zwykle, na co najmniej 100 osób. Zacząć należy od zarezerwowania miejsca w sali bankietowej. Najlepsze sale mają rezerwacje do dwóch lat naprzód, trzeba, więc o tym pamiętać. Odpowiednio wcześnie rezerwować trzeba także zespół muzyczny, fotografa, kamerzystę, samochód do ślubu. Nie można też zapomnieć o odbyciu nauk przedmałżeńskich i ustaleniu dany ślubu kościelnego u księdza. Odpowiednio wcześnie decydujemy także, kogo poprosimy o bycie świadkiem. Zawczasu trzeba także ustalić gości i zamówić dla nich zaproszenia.

Suknia i garnitur

Gdy termin ślubu już się zbliża myślimy o zakupie sukni ślubnej i garnituru dla pana młodego. Odwiedzamy także jubilera i wybieramy obrączki ślubne. Trzeba w tym czasie także szczegółowo ustalić z obsługą sali weselnej, jakie będzie menu oraz atrakcje na wesele. Informujemy także obsługę ile osób skorzysta z hotelu. Podejmujemy też decyzje w sprawie dekoracji sali i kościoła, zamawiamy kwiaty, kotyliony. Umawiamy się także z kosmetyczką i fryzjerką. Państwo młodzi muszą być przygotowani na każdą ewentualność, na przykład taką, że po drodze będą bramy. Na koniec wesela warto mieć przygotowany gościniec i podziękowania dla gości. Wesele, które jest dobrze zaplanowane z pewnością będzie udane i doskonale uświetni ten wyjątkowy dzień, jakim jest ślub.

slubnezaplecze.pl