Zimowy wyjazd w ciepłe kraje – co warto zabrać do swojej walizki?

Zimowy wyjazd w ciepłe kraje – co warto zabrać do swojej walizki?

Zima to idealna pora na zagraniczne wyjazdy do ciepłych krajów. Solidna dawka ciepła i słońca z pewnością pomoże nam zregenerować siły i zapasy pozytywnej energii. Do takiego wyjazdu warto jednak dobrze się przygotować, aby cały wyjazd był możliwie najbardziej komfortowy i relaksujący. Jakie rzeczy warto ze sobą zabrać, żeby faktycznie tak było?

Odpowiednie obuwie

Jeżeli planujesz spędzać dużo czasu na plaży i morskich kąpielach, powinnaś zabrać ze sobą letnie klapki. Dzięki temu, gorący piasek nie będzie parzył Twoich stóp. Zapewnią też wygodę w sytuacji, gdy miejsce, do którego się wybierasz posiada kamieniste lub żwirowe plaże. Klapki to też obowiązkowe wyposażenie na basenach, z których korzysta wiele osób, ponieważ pomagają zachować właściwy poziom higieny. Jest to też model obuwia, który łatwo można umyć z zanieczyszczeń takich jak piasek – czy to w morzu, czy to wodą z kranu. Drugim obowiązkowym modelem obuwia są zabudowane trampki lub espadryle. Szczególnie docenisz je w sytuacji, gdy planujesz dużo zwiedzać. Okażą się jednak niezbędne podczas spacerów po mieście lub w trakcie spędzania czasu w plenerze – w parkach przyrody czy lasach. Espadryle to obuwie, które rewelacyjnie wpisuje się w wakacyjny klimat. Są one lekkie, a ich podeszwa wykonana z włókien juty lub trawy, co pomaga poczuć jeszcze głębszą więź z naturą. Tego typu obuwie pasuje zarówno do długich zwiewnych sukienek, jak i krótkich spodenek w połączeniu z bluzką na ramiączkach. W ostatnim czasie są jednym z chętniej wybieranych propozycji na lato, dlatego w sklepach znajdziesz wiele ciekawych modeli. Letnie obuwie znajdziesz teraz w działach z wyprzedażą, dlatego masz duże szanse, aby kupić espadryle w niskiej cenie.

Krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne

Brak tej dwójki może autentycznie popsuć nam humor na wakacjach. Jeżeli więc zapomnisz zabrać ich do walizki, swoje pierwsze kroki powinnaś skierować do sklepu. Skóra narażona na silne i długie oddziaływanie promieni słonecznych może ulec poparzeniu, co nie jest ani przyjemne, ani dobre dla zdrowia. Nie zapominaj więc o regularnym smarowaniu skóry kremem, jeżeli nie chcesz popsuć sobie wakacyjnej przygody bólem i nieestetycznym wyglądem skóry. Natomiast okulary przeciwsłoneczne ochronią Twoje oczy i poprawią komfort widzenia w upalne i mocno słoneczne dni. Bez nich trudno będzie Ci się rozkoszować pięknymi widokami w ciągu dnia, a po całym dniu spędzonym na słońcu Twoje oczy mogą zacząć piec lub boleć. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i komfort, aby przywieźć z podróży tylko dobre wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *