Jaki makijaż permanentny wybrać: brwi, ust czy oczu?

Jaki makijaż permanentny wybrać: brwi, ust czy oczu?

Makijaż permanentny jest wygodnym rozwiązaniem dla tych kobiet, które na co dzień preferują delikatny makijaż ust, brwi czy oczu. Ten rodzaj kosmetyki estetycznej przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, jaki trzeba poświęcić na wykonanie make-up. Na jaki rodzaj makijażu permanentnego najlepiej się zdecydować?

Makijaż permanentny – co to takiego?

Do wykonania tego rodzaju makijażu nie używa się kosmetyków. Jest to forma podkreślenia brwi, oczu lub ust, którą wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Jego trwałość określa się nawet na kilkanaście miesięcy. Dobrze wykonany makijaż permanentny podkreśla oczy i uwydatnia usta w sposób bardzo naturalny, ale jednocześnie widoczny. 

Zabieg makijażu pernamentnego – zwanego także mikropigmentacją – polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednio dobranych pigmentów kolorystycznych. Zazwyczaj barwnik umieszcza się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. 

Pigmentami konturuje się dolną lub górną powiekę, naturalnie podkreśla brwi, a także delikatnie uwydatnia się usta poprzez zarysowanie delikatnego konturu oraz czerwieni w wargach. Barwnik w makijażu permanentnym wprowadzany jest przy pomocy jednorazowej igły, z której pomocą wykonuje się zabieg w określonych miejscach. Całość odbywa się na znieczuleniu. 

Dla kogo skierowany jest makijaż permanentny?

Przede wszystkim dla tych kobiet, które codziennie się malują i wykonują te same zabiegi związane z makijażem. Makijaż permanentny jest również dla tych pań, które chcą tym sposobem ukryć starzenie się skóry.

Mikropigmentacja wykonana w profesjonalny sposób, pozytywnie wpływa na ogólny wygląd i tym samym lepsze samopoczucie. 

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji?

Każdorazowo pacjentka musi przyjść na konsultację, podczas której wyklucza się ewentualne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu kosmetycznego. 

Sam zabieg jest krótki i bezbolesny. Klientki decydują się na wykonanie makijażu permanentnego, nie odczuwają dyskomfortu. Po kilku tygodniach od wykonania makijażu należy ponownie wprowadzić pigment korekcyjny, który utrwali efekt. 

Usta, brwi czy oczy – jaki makijaż permanentny wybrać?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Pacjentki, które decydują się na makijaż permanentny ust, brwi lub oczu, najczęściej wykonują go dla własnego poczucia komfortu i upiększenia. 

  • Usta – dla kobiet, które marzą o zmysłowych i pełnych ustach. Zabieg ten polega na naturalnym uwydatnieniu ust poprzez ich konturowanie oraz nasyceniu ich kolorem. To sprawia, że usta wydają się optycznie większe. Makijaż permanentny ust poprawia również ich asymetrię. Idealny dla kobiet, które mają wąskie usta oraz takich, które chcą zrezygnować z częstego konturowania i malowania ust szminką.
  • Brwi – idealny do tego, aby nadać brwiom regularny kształt i uwydatnić je w sposób naturalny oraz wyrazisty. Ten makijaż permanentny pozwala na rezygnację z codziennego malowania brwi henną lub innymi kosmetykami do brwi. Idealny dla kobiet, które z natury mają bardzo jasne lub rzadkie brwi. 
  • Oczy – polega na dodaniu delikatnej kreski na dolnej lub górnej powiece (lub na obu jednocześnie). Taki zabieg optycznie powiększa oko i sprawia, że jest ono wyraźniejsze. Idealny dla kobiet, które codziennie malują oczy np. eyelinerem. 

Niektóre kobiety stosują każdy z tych rodzajów makijażu permanentnego, gdyż zabieg ten jest estetycznym upiększeniem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *