Najlepsze kosmetyki na lato – pielęgnacja i makijaż

Najlepsze kosmetyki na lato – pielęgnacja i makijaż

Lato to specyficzny czas dla naszej skóry. Z jednej strony wakacyjne wyjazdy nie sprzyjają wieloetapowej pielęgnacji, z drugiej zaś – skóra w tym czasie ma specjalne wymagania. Najważniejsze to ochrona przed słońcem i regularne nawilżanie. Latem skóra szybciej traci wodę, dlatego też może być przesuszona i szara. 

Letnia kosmetyczka powinna więc różnić się od tej zimowej – ciężkie kryjące podkłady zamieniamy na lekkie kremy BB, oleiste kremy na te nawilżające, jednak o lżejszej formule. W tym czasie chętnie również sięgamy po mgiełki nawilżające i chłodzące, które skutecznie ukoją naszą skórę po opalaniu. Jakie kosmetyki na lato? Postaw na te wielofunkcyjne, które oprócz swojej podstawowej funkcji będziesz mogła użyć również w inny sposób.  

Kosmetyki na lato – postaw na lżejsze formuły i skoncentrowane składniki  

Makijaż 

Latem stawiamy na naturalność. Letni makijaż nie powinien być więc zbyt mocny. Rozświetlona, podkreślona bronzerem cera, muśnięta słońcem, wytuszowane rzęsy i usta muśnięte błyszczykiem w połączeniu dadzą niezwykle naturalny, ale podkreślający urodę efekt. Kosmetyki do makijażu na lato warto więc ograniczyć do kilku podstawowych produktów, które sprawdzą się w każdej sytuacji.  

Kosmetyki na lato powinny być funkcjonalne, ale o lekkiej formule. Zamiast kryjącego podkładu warto więc postawić na lekkie kremy BB i CC, które skutecznie ukryją niedoskonałości oraz podkreślą naturalny koloryt naszej skóry. Latem nie sprawdzą się też ciężkie pudry. Lepiej zastosować Ibra puder transparenty, który utrwali makijaż w bardzo delikatny sposób. 

Lato to również okres wesel i innych imprez okolicznościowych. Wybierając się na makijaż do profesjonalisty, warto również zwrócić uwagę na to, jakie kosmetyki są używane. Efekt naturalny jest najtrudniejszy do osiągnięcia. Latem kosmetyczki i wizażystki również decydują się dojechać do klientek.

Pielęgnacja 

Kosmetyki do pielęgnacji latem powinny skupiać się przede wszystkim na ochronie skóry przed słońcem i jego szkodliwym wpływem. Podczas letnich dni skóra narażona jest na promieniowanie UVA i UVB. O skórę należy dbać nie tylko podczas opalania, ale również po jego zakończeniu. Podstawą pielęgnacji powinno być oczyszczanie i nawilżanie. Nie zapominajmy również o włosach – latem grozi im przesuszenie, dlatego warto zawsze mieć ze sobą mgiełkę nawilżającą lub olejek, które w każdej chwili będziemy mogli zastosować.  

Kremy z filtrem to kosmetyki, bez których większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania latem. Niezwykle istotne jest stosowanie ich przez cały rok, ale szczególnie latem. Niezależnie od tego, czy przebywamy w pomieszczeniu, czy na zewnątrz – promieniowanie dociera wszędzie. W zależności od potrzeb, możemy wybierać spośród SPF 15, 20, 30 lub 50. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna pozwoli nam uniknąć poparzeń oraz zminimalizuje ryzyko zachorowania na raka skóry. Dzięki niej nasza skóra ma szansę dłużej zachować witalność i jędrność.