Skuteczna pielęgnacja stóp: jakie składniki mogą pomóc?

Skuteczna pielęgnacja stóp: jakie składniki mogą pomóc?

Walka o piękne i gładkie stopy może zakończyć się sukcesem. Wystarczy, że w porę sięgniemy po odpowiednie kosmetyki, dzięki którym skóra stóp stanie się gładsza, zdrowsza i piękniejsza. Jakie składniki powinny zatem zawierać te kosmetyki do stóp, które mają nam pomagać w spełnianiu marzeń o pięknych i gładkich stopach?

Najważniejsze składniki

Jednym z najważniejszych składników w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji stóp jest mocznik. Dlaczego warto postawić na preparaty z takim dodatkiem? Bo mocznik ma wyjątkowe właściwości, dzięki którym nasze stopy mogą szybko odzyskać dobrą formę. Mocznik wyróżnia się niezwykłą zdolnością pochłaniania wody, dzięki czemu zatrzymanie wody w naskórku staje się łatwiejszym zadaniem. Kosmetyki z mocznikiem świetnie sprawdzą się w chwili, gdy głównym problemem jest zbyt wielka szorstkość skóry stóp oraz brak elastyczności.

Cytryna w pielęgnacji stóp

Drugim składnikiem, dzięki któremu kosmetyki do stóp staną się bardziej skuteczne, jest cytryna. Sok z tego owocu ma doskonały wpływ na nasz wygląd oraz na stan naszej skóry, przy czym w przypadku pielęgnacji stóp największą zaletą takiego wyciągu będą jego antyseptyczne właściwości. W walce ze świądem, podrażnieniami oraz zmianami o charakterze grzybicznym świetnie sprawdzi się z kolei rumianek – kolejny składnik, który w kremach do stóp pojawia się bardzo często. Ten dar natury warto też docenić ze względu na jego kojące właściwości, dzięki czemu po wmasowaniu go w skórę stóp możemy poczuć i przyjemne odświeżenie, i znaczną ulgę.

dermokosmetyki24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *